Co raz większa dostępność internetu powoduje, że w siłę rośnie grupa ludzi, która neguje osiągnięcia astronomii na przestrzeni ostatnich 500 lat. Media głównego nurtu za wszelką cenę bronią heliocentryzmu. Warto poznać kilka faktów, aby wyrobić sobie własne zdanie w tym temacie.

Temat dogłębnie analizuje Real World na Forum Płaska Ziemia. Posiłkując się zgromadzoną tam bazą wiedzy spróbuję przybliżyć temat w sposób prosty i zrozumiały.

Ludzie nie przywiązują wagi do tematu twierdząc, że nie ma on większego znaczenia. Nie widzą też powodu dlaczego wszyscy mieli by kłamać. Ale tak naprawdę to kilka miliardów ludzi po prostu wierzy w coraz bardziej absurdalne rewelacje niewielkiej grupy naukowców z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Na przestrzeni lat zdjęcia Ziemi rzekomo wykonane z kosmosu przybierały zupełnie inne barwy. Dodatkowo nie widać na nich gwiazd. NASA przyznaje, że nie są to zdjęcia rzeczywiste tylko obrazy CGI - obrazy generowane komputerowo!

Każdy człowiek może doświadczyć, że woda ma właściwość utrzymywania poziomu. Jeśli założymy, że ziemia jest płaska to ta właściwość jest spójna z doświadczeniami i zdrowym rozsądkiem. Jeśli Ziemia byłaby kulą ogromne masy oceaniczne musiałyby utrzymywać pewien stopień wypukłości, a jest to sprzeczne z podstawową fizyczną cechą wody. Nawet w niewielkim jeziorze woda musiałaby się ułożyć w taki sposób, że na środku byłby centralny najwyższy punkt, a w kierunku brzegów kształt wody przypominałby łuk. Z doświadczenia wiemy, że tak nie jest. Zwolennicy kulistego kształtu ziemi powiedzą, że woda opływa kulę ziemską, a do środka przyciąga ją grawitacja. Jeśli grawitacja jest na tyle silna, aby przyciągnąć do Ziemi miliardy ton wody oceanicznej to dlaczego nie potrafi przyciągnąć pospolitej muchy, która swobodnie wzbija się w powietrze?

Wmawia się nam, że istnieje coś takiego jak grawitacja, czyli niezwykła siła, która przyciąga Nas do Ziemi. W rzeczywiści fakt opadania obiektów można wytłumaczyć ich gęstością. Jeśli obiekt ma większą gęstość od medium, w którym się znajduje to będzie opadał (krople deszczu w powietrzu), a jeśli ma mniejszą gęstość to będzie się unosił (balon z helem). Według astronomów Ziemia porusza się dookoła Słońca z prędkością ~107 000 km/h (~30km/s). Dla porównania poruszając się z taką prędkością można byłoby znaleźć się w Nowym Jorku w niecałe 4 minuty. Dodatkowo dochodzi ruch obrotowy Ziemi wokół własnej osi. Na równiku prędkość liniowa wywołana obrotem Ziemi wynosi "jedynie" 1667  km/h. Żeby wytłumaczyć w jakiś sposób to dlaczego przy takich prędkościach nie zostajemy wystrzeleni w kosmos wymyślono grawitację.

Prosty dowód na to, że Ziemia nie jest kulą może uzyskać każdy. Wystarczy stojąc na brzegu morza w Gdańsku skierować wzrok w kierunku Helu. Odległość do latarni morskiej na Helu wynosi prawie 24km. Mając na uwadze rzekomą krzywiznę Ziemi cały Półwysep Helski powinien być poza zasięgiem naszego wzroku. Świetnie widać to na fotografii Filipa Króla poniżej. Natomiast rekordem świata dystansu fotografii krajobrazu to ujęcie Alp wykonane z Pirenejów (odległość 440km).

Ziemia w rzeczywistości może mieć kształt dysku. Prawdziwa mapa świata może wyglądać tak jak przedstawia to poniższa fotografia. Przyjmując takie założenie dochodzimy do kilku ciekawych wniosków. To co potocznie nazywamy Biegunem Północnym znajduje się w samym środku Naszego Świata. Równik oznaczony jest czerwoną linią. Biegun południowy tak naprawdę nie istnieje. Jest to ściana lodu otaczająca Świat dookoła. Naukowcy promujący kulistość Ziemi po prostu prawdziwy obraz świata nałożyli na kulę. Rozbieżności na "półkuli północnej" są stosunkowo niewielkie, ale idąc dalej od równika w kierunku lodowca mamy coraz większe różnice. Jak widać Australia leży w przeciwnej części Świata niż Ameryka Południowa, a rejsowe loty pomiędzy tymi kontynentami zdają się potwierdzać tę tezę.

Zakładając, że Ziemia jest płaska należy zastanowić się nad ruchem Słońca i Księżyca. Te obiekty prawdopodobnie poruszają się ruchem okrężnym pomiędzy Zwrotnikiem Raka i Zwrotnikiem Koziorożca. Podczas przesilenia letniego (21 czerwca) słońce okrąża Ziemię po najmniejszym okręgu (Zwrotnik Raka), a jego prędkość jest najmniejsza. Widać je praktycznie pionowo nad Londynem, a w Europie jest lato. Z kolei w tym czasie w RPA słońce zatacza niewielki okrąg na niebie północnym (na południu Afryki jest zima). Następnie słońce zaczyna przyspieszać i zataczać coraz większe kręgi nad Ziemią. Zwiększanie prędkości spowodowane jest tym, że w tym samym czasie (24h) słońce musi pokonać jeden pełny okrąg nad Ziemią. Gdy słońce góruje nad równikiem w Europie mamy wiosnę lub jesień. Słońce nadal przyspiesza i zatacza coraz większe kręgi nad Ziemią, aż 21 grudnia dochodzi do przesilenia zimowego. Słońce znajduje się wtedy centralnie nad Zwrotnikiem Koziorożca. W Londynie słońce zatacza niewielki okrąg na niebie południowym. W Europie i USA jest zima, natomiast w Argentynie, RPA i Australii jest lato. Wtedy słońce zaczyna zwalniać i z powrotem kieruje się w stronę Zwrotnika Raka. Ciekawą animację ze Słońcem i Księżycem można zobaczyć na kanale Roba Skiby.

Przy założeniu, że Słońce znajduje się 150 000 000 km od Ziemi promienie słoneczne powinny padać na "kulę ziemską" pod kątem 90 stopni. Tymczasem każdy może zaobserwować promienie słoneczne przebijające się przez chmury w taki sposób jak na fotografii poniżej. Według obliczeń ludzi zajmujących się tematyką płaskiej Ziemi wynika, że słońce ma zaledwie 50km średnicy i znajduje się kilka tysięcy kilometrów nad Ziemią. Jeśli Ziemia jest płaska to teoretycznie przez cały czas powinien być dzień, bo słońce krąży na Ziemią nigdzie się nie chowając. Ale jeśli założymy, że słońce nie jest takie duże i nie znajduje się tak daleko to nie powinno nas dziwić to, że mamy noc gdy słońce znajduje się po drugiej stronie Świata. Jeśli zapalimy żarówkę w ciemnym pokoju i ustawimy ją blisko podłogi to nie oświetli Nam całego pokoju.

Kolejnym istotnym dowodem na to, że Ziemia nie jest kulą są trasy lotów międzykontynentalnych. Nie obserwujemy lotów pomiędzy południowymi kontynentami np. z Ameryki Południowej do Afryki, z Afryki do Australii czy z Australii do Ameryki Południowej. Samoloty kierują się najpierw do rzekomej półkuli północnej, a następnie wracają na rzekomą półkulę południową. Można to zaobserwować na stronie Flight Radar 24:

Najkrótszą trasą z Sydney (Australia) do Santiago (Chile) na kulistej Ziemi powinna być ta prosto przez Pacyfik:

Dlaczego więc loty pomiędzy tymi miastami odbywają się z międzylądowaniem w Toronto skoro wydaje się to być okrężna droga? Tak naprawdę na mapce płaskiej Ziemi trasa przez USA lub Kanadę jest jedną z możliwie najkrótszych:

Podobnie ma się sytuacja z lotem pomiędzy południowoafrykańskim Johanesburgiem i australijskim Perth. Mamy przeważnie międzylądowanie w Dubaju mimo tego, że jest to bardzo nie po drodze. Nie inaczej jest w przypadku gdy z Johanesburga lecimy do brazylijskiego São Paulo. Zamiast wysyłać samoloty przez Atlantyk to większość z nich ma międzylądowanie w Londynie. W internecie odszukajmy serwis Flight Radar 24 i weźmy do ręki masoński wynalazek - globus. Pomyślmy czy to co się dzieje w branży lotniczej ma jakikolwiek sens.

 

Artykuł w budowie. Jeśli chcesz zredagować ten lub inny temat koniecznie napisz do Administratora.

Formularz kontaktowy

 

Informacje przekazywane w tym artykule mogą być niezgodne z ogólnym poziomem wiedzy akademickiej. Redakcja strony podejmuje próbę uświadomienia ludzi w wielu aspektach naszego życia.

Wszelkie uwagi do treści artykułu proszę zgłaszać w formularzu kontaktowym poprzez kliknięcie w nazwę autora poniżej lub na Facebooku.

 

To co zwykły człowiek może zobaczyć pod pojęciem geoinżynierii to smugi chemiczne (ang. chemtrails).

ZOBACZ

 

.

 • PL Slajd mały 1C - Agnieszka Juncewicz
  A. JUNCEWICZ
  [projekt]
  “Odmładzanie na Surowo”
 • PL Slajd mały 1D - Tadeusz Rolnik
  T. ROLNIK
  [rolnik ekologiczny]
  “Cała Polska piecze chleb” LINK
 • PL Slajd mały 1E - Jerzy Zięba
  J. ZIĘBA
  [naturoterapeuta]
  “Ukryte Terapie”
 • PL Slajd mały 1G - Stanisław Michalkiewicz
  S. MICHALKIEWICZ
  [redaktor]
  “Nie bójcie się prawdy”
 • PL Slajd mały 1I - Justyna Socha
  J. SOCHA
  [działaczka społeczna]
  “STOP NOP” LINK
 • PL Slajd mały 1F - Jerzy Jaśkowski
  J. JAŚKOWSKI
  [lekarz]
  “Depopulacja Polski trwa”
 • PL Slajd mały 1A - Hubert Czerniak
  H. CZERNIAK
  [lekarz]
  "Włączamy myślenie"
 • PL Slajd mały 1H - Grzegorz Braun
  G. BRAUN
  [reżyser, polityk]
  “Wiara, Rodzina Własność” LINK
 • PL Slajd mały 1B - Mariusz Budrowski
  M. BUDROWSKI
  [projekt]
  “Odmładzanie na Surowo”
Custom

HOMEOSTAZA

Chcesz odzyskać zdrowie, które odebrał Ci system? Wyeliminuj z diety:

 • mleko
 • cukier
 • białą pszenicę

czytaj więcej